Új edzővel, minimális költségvetéssel, s még teljesen bizonytalan játékoskerettel vág a II. liga 2015/16-os őszi idényének a frimaszombati MSK labdarúgó csapata. Az első előkészületi mérkőzést már lejátszották, s a a magyar NB 1-es Diósgyőr otthonából ponttal tértek haza.
A Városi Képviselő-testület májusi rendkívüli ülése csak a futballklub jövőjével foglalkozott, s amellett, hogy további 40 ezer eurót hagyott jóvá a klub idei működésére, személyi változásokról is döntött. A sportigazgatói és ügyvezetői posztokat összevonta, s a két tisztség betöltésével Danyi Lászlót bízta meg. A testület azt is ajánlotta a klub új vezetésének, hogy elsősorban helyi nevelésű játékosokkal vágjon neki az új idénynek.
Mivel Geri Gergely nem vállalta a vezetőedzői feladatot, így Marián Kudlík személyében egy régi-új edző érkezett a felnőttcsapat élére. A tavaszi játékosállomány nagy része távozott, így Kudlíknak szinte egy teljesen új csapatot kell felépítenie a bajnoki rajtig.
Mivel Glintics távozott, a kapuba az eddigi második számú Prošovský mellett Marek Drak érkezett, aki a tavalyi évadban Feleden és Füleken is védett. Mellettük az első edzéseken Peter Petrán, Milomír Szivcsevics, Jozef Slovák, Bial Adrián, Köböl Máté, Matej Vargic, Lukáš Lupták, Gazda József, Miroslav Gálik (aki Besztercebányáról érkezett, de már játszott Rimaszombatban), Múčik Zsolt, Juhász Róbert, ifj. Marián Kudlík (mindhárman Feleden játszottak), Petrusz József (tavasszal a Podbrezová csapatát erősítette), Stanislav Morháč, Kasza Richárd (aki Fülekről érkezett) és a macedón Bardhil állt Kudlík rendelkezésére. De természetesen ez még nem a végső összetétel, az még naponta változhat.
Az edzésekkel összhangban elkezdődött a felkészülési mérkőzések sorozata is, a rimaszombatiak először az NB 1 élmezőnyében végzett diósgyőriekhez látogattak, amelynek színeiben találhatjuk a rimaszombati nevelésű Boros Gábort is. Bár a hazaiak nagy fölényben játszották végig a mérkőzést, gólt nem sikerült rúgniuk, így döntetlennel zárult a találkozó.
A rimaszombatiak a következő hetekben a szlovák első ligából kiesett besztercebányaiakkal, az FK Pohronie ZH/DZ csapatával, ahogy a kálnóiakkal, a losonciakkal és a fülekiekkel is összecsapnak, de nem hiányozhatnak a hagyományos rimakokavai emléktornáról sem.
DVTK–MŠK Rimavská Sobota 0:0
Miskolc, Diósgyőri Stadion
900 néző, vezette: Nagy Róbert
Az MŠK összeállítása: Prošovský–Gálik, Szivcsevics, Petrusz, Kasza, Petrán, Gazda (Bardhil, 81.), Köböl (Halaj, 71.), Almasky (Illés, 65.), Lupták, Múčik (Kudlík, 45.)
jdj, fotó: www.dvtk.eu