Két forduló után sincs pontja Losoncnak és Rimaszombatnak

Nem bírt egymással Kálnó és Fülek, Losonc hazai pályán, míg Rimaszombat Szepesváralján szenvedett másodszor is vereséget.

III. liga Keleti csoport 2. forduló

Novohrad Losonc VSK – ŠK Odeva Lipany 1:2 (0:1)

A vendégek a 18. percben Vysočan révén szereztek vezetést, aki az 55. percben is betalált, megduplázva ezzel góljainak számát, illetve csapata számára a vezetést. A hazaiak a 83. percben tizenegyesből szépítettek, kialakítva ezzel a végeredményt.

Losonc: Jenčo, Fabian, Vilhan, Daško, Suja, Tannhauser, Kotora, Hulec, Jashari, Berky, Dedok.

Cserék: Pipiška (45+1 Hulec), Budáč, Kovanič (89. Suja), Telek (66. Tannhauser), Varšo (67. Kotora).

MŠK Spišskú Podhradie – Rimaszombat VSK 3:1 (1:0)

A hazaiak a 33. percben Dmytriiev révén előnybe kerültek, majd a fordulást követően az 55. percben Hagara volt eredményes, de a vendégek a 66. percben Juhász Csaba révén szépítettek. A végeredményt a 87. percben a rimaszombati Petrán állította be, aki öngólt vétett.

Rimaszombat: Gregor – Ciprus, Vuantu, Pál, Švehla, Gembický, Jinjolava, Ferleťák, Juhász, Vlasov, Sojka.

Cserék: Csízi (61. Jinjolava), Kurek (77. Gembický), Petrán (61. Ferleťák)), Vargic (77. Pál), Lomala

TJ Baník Kalinovo – FTC Fülek 1:1 (0:1)

Kálnón játszották a forduló mérkőzését, ahol több mint 600 ember volt kíváncsi a vasárnapi szomszéd derbire. A Fülek már a 2. percben megszerezte a vezetést a kálnóiak otthonában, Otari Kvernadze volt eredményes, de ez kevés volt a győzelemhez, hiszen a hazaiak a 67. percben egyenlíteni tudtak. A füleki Graham Metukot a játékvezető a 60. percben második sárga lapját követően kiállította.

Fülek: Lukáč – Telek, Uhlár, Demian, Jean Carreno, Rubint, Tangiri, Ádám, Püspöky, Kvernadze, Graham Metuk.

Cerék: Hronček (70. Demian), Kurunci, Fajd, Blahuta (8. Blahuta), Iboš (70. Kvernadze), Košík (63 Ádám), Šága.

A forduló további eredményei: Vranov nad Topľou – Slávia Košice 1:1 (0:1), Poprad – Stropkov 1:3 (1:2), Dolný Kubín – Spišská Nová Ves 0:1 (0:1), Lokomotíva Košice – Námestovo 2:0 (1:0), Snina – Bardejov 2:1 (2:0)

A fordulót követően a fülekiek a hetedik, a losonciak tizenharmadik, míg a rimaszombatiak a tizenötödik (utolsó előtti) helyet foglalják el a tabellán.

Forrás: sportnet.sk/futbalnet