Megszerezte első pontjait a rimaszombati csapat

A III. liga ötödik fordulójában megszerezte első győzelmét a rimaszombati csapat, amely lelépte az újonc poprádiakat. Idegenben győzött a losonci csapat is, míg a fülekiek a hajrában engedték ki a kezükből odahaza a három pontot a tavaly még II. ligás alsókubíniak ellen. Az V. ligában megszerezte első győzelmét a feledi együttes, míg a VI. ligában a Nagyrőcei járási rangadót a tornaljaiak nyerték. Elkezdődött a bajnokság a Nagyrőcei-Rimaszombati VII. ligában is, a most alakult várgedei csapat méretes zakót kapott Lubényben.

A III. liga V. fordulójában megszerezte első pontjait a rimaszombati csapat (Sokol–Vargic, Petrán, Nemergut (36. Sojka)–Ferleťák (85. Csízi), Vuantu (85. Kurek), Švehla (71. Gembický), Kalmár, Vlasov (85. Czakó)–Juhász, Jinjolava), amely az újonc poprádiakat fogadta. A Vologyimír Vasziljev által vezetett rimaszombati együttes eddig pontot sem szerzett, sőt a héten a kupából is kiesett, miután kikapott a IV. ligás cserpatakiak otthonában.

A mérkőzésre kilátogató 350 néző végre rimaszombati győzelmet akart látni, s a hazaiak ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre. A vezetést a hazaiaknak a grúz Jinjolava szerezte meg a 15. percben, miután leleményesen átemelte a vendégek kapusát. Öt perccel később újra a vendégek hálójában táncolt a labda, miután Vlasov szöglete után Petrán fejelt Domaniský kapujába. A mérkőzés alapvetően a 30. percben dőlt el, amikor a kapura törő Petránt a tizenhatoson belül Haščák lerántotta, akit Matej játékvezető immár második sárga lapja után zuhanyozni küldött, ráadásul tizenegyest is ítélt a hazaiaknak, amit Vlasov értékesített. A második félidőben Jinjolava növelhette volna a góljai a számát, de több nagy lehetőséget is kihagyott. Nem úgy Gembický, aki előbb a 82. percben tizenegyesből növelte a hazaiak előnyét, majd az utolsó pillanatokban egy egyéni akció végén a második gólját is megszerezte (5:0). A hazaiak idei első pontszerzésükkel elrugaszkodtak a táblázat utolsó helyéről.

A losonciak (Jenčo–Daško, Fabian, Vilhan, Suja, Pipíška, Jashari (85. Kulich), Berky, Tannhauser (90. Budáč), Hulec, Oláh (90. Telek)) a múlt héten Kálnón leszerepelt bártfaiak otthonába látogattak, s úgy látszik, a rimaszombatiak ellen aratott hazai győzelem feldobta őket, s Hulec már a 6. percben megszerezte számukra a vezetést. A hazaiak ugyan a 34. percben kiegyenlítettek, de a második félidőben jött Berky, s kétszer is bevette a hazaiak kapuját (1:3), így a losonciak értékes három ponttal tértek haza Sárosból. Kevésbé jártak jól a kálnóiak, akik a listavezető kassai egyetemisták otthonában kaptak egy négyest, de a legpechesebbek a fülekiek (Šága–Klimpl, Uhlár, Demian, Carreno, Rubint, Tangiri, Ádám (61. Blahuta), Hanes, Kvernadze, Metuk (61. Košík) voltak, akik a tavaly még II. ligás alsókubíniakat fogadták meglepően kevés, alig 300 néző előtt, s akik Kvernadze révén a 38. percben megszerezték a vezetést, sőt a 79. percben Carreno kétgólosra növelte a hazaiak előnyét. Ekkor kevesen fogadtak volna arra, hogy a vendégek pontot szereznek, de mégis így történt. Kép perccel később a vendégek szépítettek, majd újabb négy perc elteltével ki is egyenlítettek, így ponttal távoztak Nógrádból. A forduló rangadóját Héthárson (Lipany) játszották, ahol a hazaiak 1:0 arányú vereséget szenvedtek az iglóiaktól.

A tabellát öt forduló után továbbra is a 13 pontos kassai Slávia TU vezeti a 12 pontos sztropkóiak (Stropkov) és a 9 pontos varannóiak előtt (Vranov nad Topľou). A 8-8 pontos kálnóiak és fülekiek a 6-7. helyen követik őket, a losonciak 6 ponttal a 11. helyen állnak, míg a rimaszombatiak most megszerzett három pontjukkal a 14. helyre jöttek fel, megelőzve a szintén három pontos bártfaiakat és az egypontos námesztóiakat (Námestovo).

A 6. fordulóban már szeptember 7-én, szombaton 16.00 órától a losonciak a listavezető kassai egyetemistákat fogadják, míg a rimaszombatiak Alsókubínba, a fülekiek pedig a másik volt II. ligás csapathoz, az iglóiakhoz látogatnak. Másnap a kálnóiak odahaza az utolsó helyen álló námesztóiakat fogadják.

Füleki hír, hogy Bari Krisztián, a Niké ligás zsolnaiak játékosa immár harmadik alkalommal került be a forduló válogatottjába. A zsolnaiak hatalmas meglepetésre 5:0 arányú kiütéses győzelmet arattak a pozsonyi Slovan otthonában. Ennek egyik oka lehetett persze az is, hogy a Slovan az utóbbi hetekben a Bajnokok Ligájára koncentrált, ahol be is jutott Európa 32 legjobb csapata közé.

Az V. ligában az ötödik fordulóban megszerezte első pontját mindkét régiós újonc (Feled, Ipolynyék), s így most hazai pályán az első győzelem begyűjtésére készültek. Ez csak a feledieknek sikerült, akik a Losonci járás újoncát, a látkapusztaiakat (Látky) fogadták. A gól nélküli első félidő után a hazaiak egyik brazilja, De Sousa szerzett vezetést a hazaiaknak a 69. percben, sőt a felediek kapusa, Jonáš tizenegyesből a 88. percben kétgólosra növelte a hazaiak előnyét a mintegy 200 néző nem kis örömére. Bár egy perccel később a vendégek szépíteni tudtak, ez már nem zavarta meg a hazaiak örömét, akik megszerezték első győzelmüket az V. ligában (2:1). Ugyanez nem sikerült az ipolynyékieknek, akik 200 néző előtt szintén az első győzelem megszerzése reményében léptek pályára. Amikor a 32. percben Sztojanovits vezetést szerzett a hazaiaknak, majd nyolc perccel később Fischer kétgólosra növelte az ipolynyékiek előnyét, nem sokan hitték volna, hogy nem jön össze a győzelem. De az ipolynyékiek is úgy jártak mint két ligával feljebb a fülekiek, a gyetvaiak összeszedték magukat, s kiegyenlítettek. A régió harmadik csapata, a ragyolci Ladomérmindszentre (Ladomerská Vieska) látogatott, ahol nem sok vizet zavart, a hazaiak mindkét félidőben bevették Národa kapuját, s végül 2:0 arányban győztek. A táblázatot 12 ponttal a nagykürtösiek vezetik, akik a fordulóban pályára sem léptek, a 10-10 pontos ladomérmindszentiek és breznóbányaiak előtt. A felediek győzelmükkel már négypontosak, s feljöttek a 9. helyre, a táblázatot a 2-2 pontos ragyolciak és ipolynyékiek zárják.

A 6. fordulóban a felediek már szeptember 7-én, szombaton pályára lépnek Selmecbányán, másnap 15.30 órától a ragyolciak a listavezető nagykürtüsieket fogadják, míg az ipolynyékiek szabadnaposak lesznek.

A VI. liga ötödik fordulójában a jó idénykezdés után ismét kikaptak a csábiak, akik ezúttal Nyustyáról távoztak pont nélkül. A hazaiak 2:0-ás vezetése után Jakab még életben tartotta a vendégek pontszerzési esélyeit, de a mérkőzés hajrájában jött a hazai Doboš, aki két góljával megpecsételte a csábiak sorsát (4:1). Ugyanilyen eredmény és hazai győzelem született Sajószentkirályon is, ahol a Vavrek István irányította hazaiak a jolsvaiakat fektették két vállra, mégpedig Betík Dávid irányításával, akik mesterhármast szerzett. A hazaiak negyedik gólját Kovács lőtte. Az ipolybalogiak viszont a kezdeti sokk után úgy látszik, magukra találtak, s az itthon mindig veszélyes bozitapusztaiak (Buzitka) otthonában tudtak győzni. Szabó Gábor a 14. percben szerezte meg a vezetést az ipolybalogiaknak, majd nyolc perccel később Nedeľa megduplázta azt. Dudek ugyan gyorsan szépített, majd a második félidő közepén Uhrin ki is egyenlített, de ekkor Molnár és Klinko megszokott góljai következtek, ezzel a vendégek elvitték a három pontot (2:4) a nógrádi kis faluból. A nagyrőcei járási rangadón a vendég tornaljaiak 37 perc után Yule, Gazda és Valaszkay góljaival már 3:0 arányban is vezettek, de a második félidőben Fakľla két góljával egygólosra csökkentette a hazaiak hátrányát, egyenlíteniük viszont már nem sikerült, így a tornaljaiak elvitték a három pontot. A tabellát az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó óváriak vezetik a szintén 12 pontos lónyabányaiak (Lovinobaňa) s a 9 pontos nyustyaiak előtt. 9-9 pontja van a sajószentkirályiaknak és a csábiaknak, 7 pontja a tornaljaiaknak és 6 pontja az ipolybalogiaknak.

A 6. fordulóban már szeptember 7-én, szombaton 15.30 órától parázs gömöri szomszédrangadóra kerül sor, a tornaljaiak a sajószentkirályiakat fogadják. Még aznap a listavezető óváriak Jolsvára látogatnak. Másnap a csábiak az ipolybalogiakat fogadják.

Elkezdődött a pontvadászat a Nagyrőcei-Rimaszombati VII. ligában is, ahol a várgedeiek személyében újoncot avattak, akik jó tíz év elteltével tértek vissza a focitérképre. A csapatalapításkor tapasztalható lelkesedés az első fordulóra elfogyott, a  Lubényben (Lubeník) végig alárendelt szerepet játszó várgedeiek kilenc emberrel fejezték be a mérkőzést (8:0), s mint a csapatkapitányuk, Illés Benjámin érdeklődésünkre elmondta, eleve 12 emberrel vágtak neki a lubényi „kalandnak”. Többen külföldi munkavállalás és szabadságolások miatt hiányoztak, de voltak olyan játékosaik is, akik végül a többet ígérő ajnácskői csapat ajánlatát fogadták el. Mivel most rekonstruálják a várgedeiek pályáját, az ősszel a hazai mérkőzéseiket is idegenben játsszák, míg az edzéseiket Balogfalán tartják. A másik mérkőzésen a nagybalogiak Máté góljával már a 4. percben megszerezték a vezetést, végül a brazil vendégjátékossal is megerősített vendégek sima 4:1 arányú győzelmet arattak, a várgedei Illés kétszer is betalált a nagybalogiak kapujába. A mérkőzés végeredményét alaposan befolyásolta, hogy a hazai Bán az 50. percben a kiállítás sorsára jutott.

A második fordulóban szeptember 8-án, vasárnap a nagybalogiak 15.30 órai kezdettel a várgedeieket, míg a nyustyaiak B csapata a lubényieket fogadják.

Részletes eredmények és táblázatok a futbalnet.sk oldalon találhatók.